Kategorijas
Jaunumi

Aicinājums iedzīvotājiem pavadīt uz Ukrainu humanitāro konvoju 

Šo piektdien, 24. martā, plkst. 14.10, Rīgā, laukumā pie Kongresu nama, notiks humānā konvoja pavadīšana uz Ukrainu. Piedalīsies Ukrainas valdības pārstāvis, vietējie ziedotāji un atbalstītāji. Latvijas ukraiņu konfederācija “Viče” aicina uz pasākumu visus interesentus.  

Šajā konvojā būs vairāki transportlīdzekļi. Pateicoties uzņēmumam “Latvijas Finieris”, pie Ukrainas karavīriem dosies militārais kvadracikls un divi jaudīgi apvidus auto. 

Pie brigādes, kurā dien aktieri, gatavs doties pikaps, kura iegādei aicināja ziedot dziedātāja Katrīna Gupalo.  

Savukārt, pateicoties labdarības iniciatīvai “Stopify”, Ukrainas aizstāvji saņems militāro bagiju. Tas ir neliels, viegls, ātrs, spēj izbraukt pilnīgi visur. Bagijam ir bruņojums, kas pasargās karavīrus no šķembām. Konvojam pievienosies arī biedrības “Agendum” sarūpēts apvidus auto. 

Līdzi dosies mikroautobusi ar formastērpiem, droniem, pārtiku, gultām-transformeriem Kijivas metropolitēnam, instrumentiem auto remontam un tranšeju ierīkošanai, individuāliem komplektiem no veikalu tīkla “Maxima Latvija” un plediem no “Kesko Senukai Latvia”, kā arī citām Ukrainas uzvarai nepieciešamām lietām.

Konvoju pavadīs Ukrainas Ministru kabineta ministrs Olehs Nemčinovs, labdarības fonda Ziedot.lv pārstāvji, Ukrainas vēstniecība, atbalstītāji, ziedotāji un “Viče” šoferi, kuri nogadās konvoju līdz Ukrainas bruņoto spēku brigāžu pārstāvjiem. 

Pasākuma apmeklētājus restorāna BORŠČS šefpavāre cienās ar šo tradicionālo ukraiņu ēdienu, tādā veidā izsakot pateicību Latvijai par atbalstu. Viņas dēls šobrīd atrodas frontē, kur karo vienā no speciālo uzdevumu brigādēm.