Kategorijas
Jaunumi

Foto: Palīdzības konvojs no Rīgas dodas ceļā uz Ukrainu

Sestdien Rīgā, laukumā pie Kongresu nama, notika humanitārā konvoja pavadīšana uz Ukrainu. Kravu nokomplektēja un to līdz Ukrainas aizstāvjiem nogādās Latvijas ukraiņu konfederācija “Viče”.

Uz Ukrainu dosies trīs lieli mikroautobusi, kas piekrauti ar dažādām precēm. Kravā būs pārtika un silti pledi iekšēji pārvietotajiem cilvēkiem, kas bēguši no krievu okupētajām teritorijām. 
Mikroautobusi nogādās Ukrainas bruņoto spēku karavīriem latviešu mednieku dāvinātus konservus un maltīšu komplektus, kas aprīkoti ar pašsasildīšanu – neaizvietojama lieta tiem, kas šobrīd atrodas ierakumos kaujas laukos Bahmutas virzienā. Par maltīšu nodrošināšanu rūpējās pianists Andrejs Osokins– viņš aicināja ziedot šim mērķim un rīko labdarības akcijas.

“Skaitļi runā paši par sevi. Latvijas valsts ir pārliecinoša līdere pēc Ukrainai sniegtā atbalsta – palīdzības apmērs drīz sasniegs 1% no IKP.

Savukārt nevalstiskās organizācijas, uzņēmumi un cilvēki gada laikā saziedojuši 38 miljonus eiro, kas ir fantastiska summa. Vārds “paldies” no Ukrainas puses tiek lietots ļoti bieži, bet mēs tajā iekļaujam visdziļāko jēgu un milzīgu pateicību,” teica Ukrainas vēstniecības vadītāja pienākumu izpildītājs Jurijs Zaharčuks.

Konvojā ir arī vairāki karavīriem paredzēti automobiļi. 72. brigādei tiks nosūtīti divi apvidus auto un divi dronu “Atlas Pro” kompleksi. Šie bezpilota lidaparāti ir iegādāti no labdarības fonda Ziedot.lv pārvirzītajiem līdzekļiem, ko latvieši pēc Ralfa Eilanda aicinājuma ziedojuši bezpilota lidaparāta “Bayraktar” iegādei.

“Latvieši nenogurst no palīdzības sniegšanas Ukrainai, turpina ziedot. Mēdz būt mēneši, kad varbūt lielo komunālo rēķinu ietekmē ir mazāk ziedojumu, bet kopumā – Latvija turpina to darīt,” uzsvērusi “ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Vēl viens pikaps, kuru nodrošināja biedrība “Agendum” (tviterkonvojs), nonāks 36. brigādes jūras kājiniekiem, kuri demonstrēja neticamu vīrišķību un varonību, aizstāvot “Azovstal” rūpnīcu pagaidām okupētajā Mariupolē.

Pateicoties biedrībai “Tavi draugi”, apvidus auto tika piekrauts ar bezdūmu tranšeju svecēm, maskēšanās tīkliem un adītām vilnas zeķēm Ukrainas aizstāvjiem. Savukārt, pateicoties “Viče” atbalstītājam – uzņēmumam “Latvijas finieris”, uz Ukrainu brauks kannas ar degvielu, drons, riepas ar bezceļa protektoru, kā arī uzņēmums nodrošina visu, kas braucienam nepieciešams, informēja federācijā.