Kategorijas
Jaunumi

FOTO: Uz Ukrainu pavadīts humānais konvojs

Šodien no Rīgas uz Kijivu devās humānais konvojs, kuru noorganizēja Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācija “Viche”. Vairākus automobiļus, mikroatobusus ar vērtīgām mantām un divas triecienlaivas pavadīja jaunais Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols.

“Katra tāda krava glābj Ukrainas aizstāvjus un padara Ukrainu stiprāku. Mēs esam pateicīgi par daudzpusīgo palīdzību, tik kvalitatīvu un organizētu. Latvija – mūsu sabiedrotais un draugs, un mēs vienmēr to atcerēsimies, nekad neaizmirsīsim. Paldies katram, kurš kopā ar mums cīnās par mūsu brīvību,” sacīja Kucevols.

Pavadīt konvoju ieradās arī Rīgas Ukraiņu vidusskolas un O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas skolēni, kā arī Jelgavas ukraiņu kultūras centra “Džerelo” bērni. Viņi Ukrainas karavīriem bija sagatavojuši novēlējumus.

“Bērnu zīmējumi dod daudz pozitīvu emociju un smaidu un ir brīnišķīgs papildinājums jebkurai kravai. Šo konvoju nogādāsim Kijivā – jau pēc tradīcijas tā tiek nodota vietā, kur tika dibināta Ukrainas galvaspilsēta. Konvoja formēšanā “Viche” vienmēr vadās pēc Ukrainas aizstāvju pieprasījuma,” izstāstīja “Viche” valdes loceklis Bogdans Timkivs, kurš stūrēs līdz Kijivai vienu no busiem.

Pateicoties uzņēmuma “Latvijas finieris” finansējumam, “Viche” iegādājās pikapu ar augstu caurgājību “Mitsubishi L200”, desmit klēpjdatorus vienam no Ukrainas bruņoto spēku komandcentriem, 100 komplektus ieroču modernizēšanai. Vasara tuvojas, tādēļ ap 200 Ukrainas aizstāvju saņems vasaras formastērpu komplektus. Tie šūti pēc katra konkrētā kareivja izmēriem. Vienā komplektā ir septiņas apģērba vienības un apavi. Gandrīz tonnu smēreļļas militārajai tehnikai saņems Ģenerālais štābs. Sarūpētas tāpat arī taktiskās brilles, cimdi, mugursomas, higiēnas preces. 

Pateicoties tiem, kuri ziedo iniciatīvai “Stopify”, “Viche” šoferīši aizvedīs līdz Ukrainai pikapu “Mitsubishi L200”, apvidus auto “Jeep Commander”, divas triecienlaivas ar piekabēm – Ukrainā ir daudz ūdenstilpju, un karavīri strādā arī uz ūdens. Tāpat, pateicoties “Stopify”, konvojā būs vairāki droni, termokameras, uzlādes stacijas “Ecoflow” u.c.

Fonds “Uzņēmēji Mieram” uzticēja nogādāt pikapu Nissan Navara. Pateicoties uzņēmuma “Latvenergo” kolektīvam, ceļā dosies desmitiem “power-bank” lādētāju, kuri ilgi un labi kalpo. Pianists Andrejs Osokins kopš “Viche” dibināšanas pirmsākumiem rūpējas par maltītēm karavīriem – rīkojot labdarības koncertus un festivālu “Ukrainas brīvībai”. 

“Vēlos pateikties Latvijas tautai, kas atbalsta manas iniciatīvas, gan apmeklējot manus labdarības koncertus, gan veicot ziedojumu manai programmai vietnē Ziedot.lv. Bez brīnišķīgajiem Latvijas cilvēkiem, īstiem Latvijas patriotiem, tāda mēroga palīdzība nebūtu iespējama – paldies katram. Kopā mēs palīdzam cilvēkiem Ukrainas deokupētajās un kara plosītajās teritorijās, ” bija gandarīts Osokins, pavadot konvoju, kurā ir ap 7000 maltīšu komplektu. 

Savukārt Latvijas mednieku savienība bija sarūpējusi 1200 iepakojumus brieža gaļas konservu, kurus iecienījuši Ukrainas aizstāvji.

Biedrība “Tavi Draugi” sagatavoja dāvanas 126. brigādes karavīru bērniem un paleti autiņbiksīšu Mātes un bērna centram Kijivas apgabalā. Savukārt biedrība “TEV” – paleti mitro salvešu karavīriem.

“Latvijas cilvēki, uzņēmumi, labdarības organizācijas un fondi centienos palīdzēt Ukrainai uzvarēt ir nenogurdināmi. Sirsnīgs paldies fondam Ziedot.lv par vairāku labdarības programmu administrēšanu, paldies par sadarbību. Paldies visiem, kuri palīdzēja izveidot šo konvoju. Šodien mēs izbraucam, bet tie konfederācijas biedri, kuri paliks Latvijā, tūliņ ķersies klāt pie jau nākamā konvoja organizēšanas. Šis darbs notiek nemitīgi,” teica “Viche” valdes loceklis B. Timkivs.