Kategorijas
Jaunumi

Jaunais Ukrainas vēstnieks pavadīs uz fronti humāno konvoju; iedzīvotāji aicināti piedalīties 

Trešdien, 3.maijā, plkst. 12.00, Rīgā, laukumā pie Kongresu nama jaunais Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols pavadīs uz Kijivu humāno konvoju, ko ir noorganizējusi Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācija “Viche”.

Pasākumā piedalīsies Rīgas skolu skolēni – viņi nodos ukraiņu kareivjiem zīmējumus ar novēlējumiem. 

Šis konvojs atšķiras no iepriekšējiem. Tajā pirmo reizi iekļautas arī triecienlaivas. Tās sagādājusi labdarības iniciatīva “Stopify”. Tāpat, pateicoties šim sadarbības partnerim, “Viche” uz fronti nogādās divus pikapus, uzlādes stacijas, ķiveres, austiņas, dronus, tēmekļus un daudz ko citu. 

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar konvoja saturu. 

Pateicoties uzņēmuma „Latvijas finieris” atbalstam, ap 200 ukraiņu aizstāvju saņems vasaras formas, kas uzšūtas saskaņā ar NATO standartiem katram karavīram individuāli. Viens komplekts sastāv no astoņām vienībām – flīsa jakas, virsvalka, biksēm, diviem krekliņiem, diviem pāriem pārgājienu zeķu un taktiskā apavu pāra. Tāpat vienai no Ukrainas bruņoto spēku brigādēm ir sagatavots pikaps “Mitsubishi L200”. Vēl vienu apvidus automobili ir sagādājis fonds „Uzņēmēji Mieram”. 

Uzņēmuma „Latvenergo” kolektīvs ir sagatavojis desmitiem augstas klases power-bank akumulatoru, bet biedrība „Tavi Draugi” – dāvanas 37 bērniem no 126. brigādes karavīru ģimenēm, kā arī palīdzību Mātes un bērna centram Kijivas apgabalā. Tāpat konvojā būs produktu komplekti no pianista Andreja Osokina, datori, ko karavīriem ir sagādājusi konfederācija “Viche”, kā arī daudzas citas nepieciešamas lietas. 

Konvojs sasniegs Kijivu dažas dienas pēc izbraukšanas no Rīgas. Tur to sagaidīs Ukrainas bruņoto spēku brigāžu, Nacionālās gvardes un citu vienību pārstāvji.