Kategorijas
Jaunumi

FOTO: Konvojs, kas izbrauca no Rīgas 3. maijā – sasniedzis Kijivu un nodots Ukrainas aizstāvjiem

Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācijas “Viche” humānais konvojs, kas izbrauca no Rīgas 3. maijā, sasniedzis galamērķi – Kijivu. Kravu nodošana Ukrainas aizstāvjiem notika Mihaila laukumā pilsētas centrā. Konvoju tur satika arī “Viche” valdes priekšsēdētāja Oksana Sičko – viņa šobrīd atrodas Ukrainā.

Konvoju satika arī Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vietnieka padomnieks Oleksandrs Miščenko.

“Mēs ļoti atbildīgi izturamies pret ziedojumiem, ko saņemam no uzņēmējiem, Latvijas iedzīvotājiem vai sadarbības partneriem, piemēram, labdarības fonda Ziedot.lv. Mūsu mērķis nav tikai atdot preces kuram katram, bet mēs vēlamies tās aizgādāt tieši tiem, kam šīs lietas patiesi ir nepieciešamas,” uzsvēra Sičko.

“Viche” organizē humānās kravas tādā veidā, lai tās maksimāli ātri varētu sniegt labumu frontē. Šoreiz palīdzību saņēma Ukrainas bruņoto spēku, Nacionālas gvardes, teritoriālas aizsardzības un robežsargu vienības.

“Ja krava tiktu nodota uz robežas, vienkārši atvestu un pateiktu, ka palīdzība uzvarai ir atvesta, tad nav zināms, kad tā sasniegtu fronti. Bet mēs kravas pievedam tieši cīņu vietās. Vai nu mēs paši braucam uz karstajiem punktiem, vai arī vienību pārstāvji atbrauc pretī uz Kijivu, kā tas notika šoreiz. Tādēļ arī mēs visās ierīcēs liekam iekšā baterijas un akumulatorus, ievietojam tās katrā iekārtas kastītē. Ģeneratorus dažkārt aprīkojam ar motoreļļu un pagarinātāju, lai tie būtu tūlītēji izmantojami bez vajadzības tērēt laiku, kamēr tiek sagādāti šie nepieciešamie piederumi,” skaidro Sičko.

Humānās kravas organizēt palīdz uzņēmums Latvijas Finieris , fonds Ziedot.lv, pianists Andrejs OSOKINS, veikals Militaryshop.lv, iniciatīva STOPIFY, kompānijas Gaujas Koks SIA, WestKredit, STIGA RM un “NewFuels RSEZ”, uzņēmuma Latvenergo kolektīvs, biedrības Biedrība “Tavi draugi” , Biedrība “TEV”, fonds Uzņēmēji Mieram, Latvijas Mednieku savienība, kā arī vairākas citas nevalstiskās organizācijas.

Un, protams, tas nebūtu iespējams bez Latvijas iedzīvotāju aktīvas iesaistes, kuri atbalsta labdarības iniciatīvas ar saviem ziedojumiem.

Paldies par atbalstu Ukrainas vēstniekam Latvijā Anatolijam Kucevolam, Embassy of Ukraine in the Republic of Latvia / Посольство України в Латвії un Andrii Strashnyi.

Foto: Andrew Petrischev / Андрій Петріщев