Kategorijas
Jaunumi

No Rīgas uz Ukrainu devies humānais konvojs

Otrdien, 1. augustā, no Rīgas uz Ukrainu devās humānais konvojs: mazais ekskavators, apvidus automašīnas, kuteris, droni, aprīkojums, pirmie ugunsdrošie kostīmi iznīcinātāju pilotiem un daudz kas cits. Krava tiks nodota Ukrainas aizstāvjiem, kuri no frontes atbrauks līdz Kijivai.

Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācija “Viche” no “Latvijas finieris” ziedojuma sarūpēja divus pikapus “Nissan Navara”, dronus “Autel Max 4T”, portatīvas ūdens attīrīšanas iekārtas, ģeneratorus, dažāda veida aprīkojumu un Rīgā šūtus formastērpus, tai skaitā pirmos kombinezonus iznīcinātāju pilotiem.  

“Formastērps, kuru pēc mūsu pasūtījuma ražo tepat Rīgā, ir ļoti kvalitatīvs un karavīri to iecienījuši. Bet mēs nolēmām spert vēl soli uz priekšu. Tapuši pirmie ugunsdrošie kostīmi iznīcinātāju pilotiem. Mēs ļoti ceram, ka nevienam nekad nenāksies uz savas ādas pārbaudīt kombinezona īpašību izturēt atklātas liesmas. Bet, ja gadījumā kabīnē notiks avārija, kostīms paglābs pilota veselību. Nosūtām pirmos tērpus, lai piloti patestē, gaidīsim atsauksmes, varbūt kaut ko būs nepieciešams uzlabot. Tā ir jauna lapa palīdzības veidošanā,” saka “Viche” valdes priekšsēdētāja Oksana Sičko, piebilstot, kā “Viche” sirsnīgi pateicas visiem, kas ziedo, tiem, kas piedāvā labākas preces, piemēro atlaides un iedod vēl klāt kaut ko no sevis. “Nav tādu vārdu, ar kuriem varu aprakstīt pateicības sajūtu, ko jūtu savā sirdī,” saka Sičko.  

Fonds Ziedot.lv papildināja konvoju ar jaudīgu pikapu “Ford F150” un mazo ekskavatoru – tie dosies pie “Ukrenergo” remontbrigādēm, kas strādā pie kritiskās infrastruktūras atjaunošanas. 

“Mīļš paldies visiem ziedotājiem, kuri ir atbalstījuši un joprojām atbalsta Ziedot.lv iniciatīvas. Mums ir izdevies sagādāt pikapu un ekskavatoru, ko nosūtām elektriķiem, lai šīs iekārtas palīdzētu svarīgajā darbā, atjaunojot pēc Kahovkas HES terorakta izpostīto infrastruktūru. Ģeneratori, kurus esam sūtījuši iepriekš, kalpo kā rīks gaismas nodrošināšanai avārijas situācijās, tomēr jaudīgs pikaps un traktortehnika ir pamatīgs atbalsts, lai atjaunotu pastāvīgu elektrības padevi. Diez vai pasaulē eksistē kāds uzņēmums, kuram būtu pietiekami daudz tehniskā aprīkojuma, lai kara apstākļos ātri un ilgtspējīgi salabotu to, ko izposta ienaidnieks, tāpēc starptautiskā palīdzība ir ļoti nepieciešama. Ar ziedojumu izlietojumu ikkatrs var iepazīties fonda Ziedot.lv interneta vietnē,” teica Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. 

Tehnisku iemeslu dēļ – nepieciešamā apkope izrādījās ilgāka, nekā bija ieplānots – pikaps un ekskavators diemžēl nepaguva ierasties uz Kongresu nama laukumu.

Konvojā uz Ukrainu dosies arī labdarības platformas “Stopify” sagatavota krava: apvidus auto, dažāda veida aprīkojums karavīriem un kuteris, kas kalpos ievainoto evakuācijai un munīcijas piegādei uz pozīcijām frontē.  

“Mēs uzdevām jautājumu, ko darīt ar peldlīdzekļa spilgti balto krāsu. Bet karavīri teica, ka paši noorganizēs kutera pārkrāsošanu specializētajā militārajā cehā, kur ar to nodarbojas profesionāļi. Ja pārkrāsotu to nepareizi, visu var vienkārši sabojāt. Tādēļ krāsu kuteris mainīs vēlāk – jau Ukrainā,” sacīja “Stopify” līdzdibinātājs Māris Upenieks. 

Konvoju pavadīja Ukrainas vēstniecības vadītāja pienākumu izpildītājs Jurijs Zaharčuks un vēstniecības pirmais sekretārs Jevhens Jankovskis. 

“Atbalsts, kas nāk no Latvijas, ir liels un kvalitatīvs, cilvēki un uzņēmumi nenogurstoši atbalsta dažādas iniciatīvas. Katrs ziedojums – vai pavisam neliels, vai dāsns – katrs piliens palīdz mums atgūt savas zemes, atbrīvot savus cilvēkus no krievu okupantiem. Un mēs visu mūžu būsim pateicīgi Latvijai par to, ko jūs mūsu labā darāt,” teica Zaharčuks.  

Pianists Andrejs Osokins ar “Viche” konvoju sūta karavīriem pikapu “Ford Ranger”, izlūkošanas dronu, ekipējuma komplektus – taktiskās brilles, cimdus, mugursomas -, kā arī 1000 pārtikas paciņas. 

 “Tas viss ir pateicoties Latvijas tautai – cilvēkiem, kuri nāca uz Osokina festivāla koncertiem un ziedoja. Paldies par šo fantastisko atbalstu! Kopā mēs pietuvinām Ukrainas uzvaru šajā šausmīgajā karā,” teica Osokins. 

Katrā konvojā ir Latvijas mednieku savienības brieža gaļas konservi, kurus Ukrainas aizstāvji dēvē par delikatesi. Šoreiz ap 1000 bundžu. Lai pirms ēšanas atsvaidzinātu rokas un seju, kā arī higiēnas vajadzībām biedrība “Tev” nodrošināja vairākus desmitus kastu ar mitrajām salvetēm.  LELB Diakonijas centrs un labdarības fonds “Sofi” sagādāja 300 kilogramu barības dzīvnieku patversmei  #ЩасСпасу, kurā uzturas Kahovkas HES teroraktā cietušie mājdzīvnieki. “Latvenergo” kolektīvs turpina nodrošināt kvalitatīvus akumulatorus (powerbank), bet DUS tīkls “Virši” – uzpildīt degvielu ceļam. Tāpat “Viche” pateicas uzņēmumam “Valpro” par kannām, kurās tiek pildīta degviela, un Ukrainas vēstniecībai Latvijā, ar kuru notiek visciešākā sadarbība dažādos jautājumos.