Kategorijas
Jaunumi

Rīgā notika Čornobiļas traģēdijas gadadienas piemiņas pasākums

Pirms 37 gadiem notika cilvēces vēsturē smagākā ekoloģiskā katastrofa – eksplodēja Čornobiļas atomelektrostacijas reaktors.

Pieminot šos traģiskos notikumus, cietušos un bojāgājušos, pie Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Aroda un radiācijas medicīnas centra notika ziedu nolikšana. Jau vairākus gadus tur ir uzstādīta piemiņas plāksne. Vieta nav izvēlēta nejauši: šajā centrā tiek nodrošināta Čornobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijas dalībnieku un cietušo personu medicīniskā aprūpe.
 
Pasākumā piedalījās Stradiņu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš un valdes locekle Ilze Kreicberga, ВiЧЕ valdes priekšsēdētaja Oksana Sičko un Ukrainas vēstniecības Latvijā pirmais sekretārs Evhens Jankovskis, Latvijas savienības “Černobiļa” viceprezidents Ilmārs Kalniņš un avārijas seku likvidācijas dalībnieki.
 
Kamēr visa civilizētā Eiropa atceras šo traģēdiju un dara visu, lai nekas tamlīdzīgs neatkārtotos, krievija rīkojas tieši pretēji. Iebrucēji pēdējā gada laikā neatlaidīgi centušies ieņemt Čornobiļas AES, tādējādi traucējot drošības procesiem stacijā un apdraudot visu Eiropu. Joprojām krievijas kontingents atrodas Zapirižjas AES. Uzbrukums vairākām Ukrainas atomelektrostacijām neapšaubāmi vērtējams kā terorakts.
 
Kamēr mēs paturam prātā vēstures mācības un darām visu iespējamo, lai 1986.gada šausminošā Čornobiļas traģēdija neatkārtotos, krievija ar savām darbībām apliecina, ka notikumus neaizmirst vien tālab, lai šādu plaša mēroga iznīcību panāktu vēlreiz.