Kategorijas
Jaunumi

Rīgā pavadīts humānais konvojs uz Ukrainu

24. martā, Rīgā, laukumā pie Kongresu nama, ceļā uz Ukrainu pavadīts humanitārais konvojs. Konvoju pavadīja Ukrainas valdības pārstāvis – Ministru kabineta ministrs Olehs Nemčinovs, kurš pirms dažām dienām ieradās Latvijā ar vizīti. Nemčinovs pateicas Latvijai un mūsu iedzīvotājiem par atbalstu Ukrainai.

Konvojā, pateicoties uzņēmuma “Latvijas Finieris” atbalstam, ir jaudīgs “Toyota Hilux” ar ļoti augstām caurgājības spējām karavīriem un “Nissan Patrol”, ar kuru kara mediķi evakuēs ievainotos. Automašīnas dosies ceļā ar degvielas kannām, purva riepām, remonta komplektiem, lai frontē būtu iespēja veikt remontu. Savukārt kvadracikls nodrošinās iespēju izbraukt tur, kur ne vienmēr to var izdarīt automašīna, un dos papildu mobilitāti. Tāpat uzņēmums ir nodrošinājis bezpilota lidaparātu “Autel”, tēmekļus snaiperiem, formastērpus, power-bank lādētājus, pārtiku, instrumentus aizsardzības būvkonstrukciju ierīkošanai.  

“Veidojot konvoja saturu, “Viče” balstās uz konkrētiem lūgumiem. Piemēram, kādai vienībai steidzami vajag mašīnu vai dronu, citur mediķiem trūkst aprīkojuma. Pēc iespējas ātrāk organizējam kravu un nogādājam tieši rokās – jau dažas dienas pēc izbraukšanas no Rīgas saturs tiek nodots konkrēto militāro vienību pārstāvjiem. Bieži paši vedam maksimāli tuvu frontei – paldies mūsu drosmīgiem šoferīšiem -, lai mašīna vai kādas citas uzvarai svarīgas lietas pēc iespējas ātrāk nokļūtu pie karavīriem. Tas viss nebūtu iespējams bez fantastiska atbalsta no uzņēmumiem, biedrībām, Latvijas cilvēkiem ar milzīgu sirdi, kuri atsaucas labdarības iniciatīvām un ziedo,” teica ukraiņu konfederācijas “Viče” valdes priekšsēdētāja Oksana Sičko. 

Pateicoties Latvijas iedzīvotāju ziedojumiem labdarības iniciatīvas “Stopify” ietvaros, konvojā ir vēl viens auto “Nissan Navara” un militārais bagijs – vieglais taktiskais transportlīdzeklis.

“Augsta mobilitāte, viegls, var izbraukt pa dubļiem, purvu, sniegu, tas brauc pat tur, kur vispār nespēj citas automašīnas vai bruņumašīnas. Tā uzdevums – labi bruņotus karavīrus ar prettanku ieročiem ievest dziļi pretinieka aizmugurē. Noderīgs uzbrukumiem – spēj attīstīt ātrumu līdz 100 km stundā arī pa bezceļu, saglabājot 500-600 kilogramu celtspēju. 

Transportlīdzeklim ir bruņas, kas pasargās ekipāžu no šķembām un lodēm,” stāsta Uģis Svirido, militāro tehnoloģiju izstrādes un ražošanas uzņemuma “LV-Teh” vadītājs, kura komanda pielāgoja šo tehniku tieši Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Tāpat “Stopify” nodrošināja militāro kvadraciklu, dronus “DJI Mavic 3T”, uzlādes stacijas “EcoFlow” un termokameras, kuras palīdz izlūkošanā.   

Ukraiņu izcelsmes dziedātāja Katrīna Gupalo aicināja Latvijas iedzīvotājus atbalstīt pikapa iegādi aktierim Mihailam Dosenko, kurš dien kopā ar daudziem citiem māksliniekiem. Apvidus auto “Mitsubishi L200” dodas  ceļā – līdz ar papildu riepām, termokamerām, tēmekļiem, maskēšanās tīkliem, pārtiku.  

Biedrība “Agendum” (tviterkonvojs) nodrošināja apvidus auto “Toyota Hilux” speciālo uzdevumu vienībai.  

Tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri kara dēļ zaudēja mājas un bija spiesti pārcelties uz citām pilsētām, tiks nodotas “Maxima Latvija” sarūpētās 150 pārtikas pakas un pledi no “Kesko Senukai Latvia”.  

Pasākuma laikā restorāna “Borščs” šefpavāre no Ukrainas Tatjana cienāja ar šo tradicionālo ēdienu, tādējādi izsakot Latvijai pateicību par palīdzību. Viņas dēls šobrīd atrodas frontē.

Konvojs sasniegs Ukrainu pēc dažām dienām, kur palīdzību saņems speciālo uzdevumu vienība “Kraken”, Nacionālās gvardes 14. brigāde “Červona kalina” (“Червона калина”), Krimas tatāru bataljons, mediķu bataljons “Gospitaljeri” (“Госпітальєри”) un 3. atsevišķā triecienbrigāde.