Kategorijas
Jaunumi

Ukrainas vēstnieks apmeklēja uzņēmumu, kur tiek šūti formastērpi ukraiņu aizstāvjiem

Katrā Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācijas “Viche” organizētajā konvojā obligāti atrodams arī militārais apģērbs. Kopš 2022. gada vasaras uz fronti nosūtīti 500 ziemas un tikpat arī vasaras formu komplekti. Šobrīd uzņēmumā “PRIVA” tiek šūtas vēl 100 vasaras formas un tiek darināti pirmie apģērbu komplekti iznīcinātāju un helikopteru pilotiem.

Ar taktiskā apģērba ražošanas procesu šodien klātienē iepazinās Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols.

Viens formas komplekts sastāv no vismaz septiņām vienībām. Tās ir – bikses, zeķes, virsjaka – vasarā flīsa, bet ziemai ir divas jakas – apakšējā un virsējā, ļoti silta un viegla. Ziemā vēl noteikti ir nepieciešama termoveļa, bet vasarā vilkšanai zem bruņuvestes ļoti noder divas maiciņas un krekls. Un, protams, gan ziemā, gan vasarā katram komplektam tiek pievienoti speciālie apavi.

Šobrīd no ugunsizturīga auduma tiek šūti pirmie apģērbu komplekti lidotājiem. Šādi tērpi helikoptera vai iznīcinātājlidmašīnas pilota ķermeni pasargās no apdegumiem, lidaparātam uzliesmojot. Un tātad – glābs viņa dzīvību bīstamās situācijās.

“Ļoti priecājos par to, ka Latvija palīdz mums arī debesīs – gan ar tehniku, gan arī, izgatavojot formas tērpus mūsu pilotiem.

Paldies visiem, kas pieliek savu roku šo kvalitatīvo un ērto formu gatavošanā, esmu ļoti pateicīgs par uzmanību, kas tiek pievērsta mūsu aizstāvju veselībai un drošībai. Ar tādiem draugiem un ar tik daudzpusīgu atbalstu Ukrainas uzvara pār krievu iebrucējiem kļūst arvien tuvāka,” teica Kucevols.

Konfederācija “Viche” sniedz palīdzību ukraiņu aizstāvjiem kopš pirmajām krievijas pilna mēroga iebrukuma dienām.

“Jautājot, kas tieši ir nepieciešams konkrētām vienībām, jau kopš pirmajām visaptverošā kara dienām līdz ar piekabēm, droniem, mašīnām un citu tehniku tiek lūgtas arī formas. Frontē pat viskvalitatīvākais apģērbs ātri vien kļūst nederīgs. Tāpēc tas vajadzīgs vienmēr,” norāda “Viche’ valdes priekssedetāja Oksana Sičko, piebilstot, ka nopirkt formas it nemaz nav vienkārši, tāpēc “Viche “izlēma uzmeklēt kādu, kas spētu uz vietas tās izgatavot un operatīvi izpildīt konkrētus pasūtījumus.

To veiksmīgi dara uzņēmums “Priva”, kas īsos termiņos pielāgoja formu ražošanas procesu pēc Ukrainas bruņoto spēku standartiem un ātri izpilda pasūtījumus. Pateicoties uzņēmuma “Latvijas Finieris” finansiālam atbalstam, formas tiek gatavotas no kvalitatīviem un tehnoloģiskiem materiāliem.