Kategorijas
Jaunumi

Uz Ukrainu tiks pavadīts humānais konvojs – iekļauta arī palīdzība Kahovkas HES katastrofā cietušajiem

2023.g 3.maija konvojs

Otrdien, 13. jūnijā, plkst. 12.00 no Rīgas  uz Ukrainu tiks pavadīts Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācijas “Viche” organizēts humānais konvojs. Tajā iekļauta arī palīdzība Kahovkas HES katastrofā cietušajiem. Pavadot konvoju, būs iespējams klātienē iepazīties ar tā saturu.

Konvoja gatavošana parasti ilgst vairākas nedēļas, tomēr, pateicoties daudzu partneru atsaucībai, palīdzību krievu okupantu saspridzinātās Kahovkas hidroelektrostacijas traģēdijas skartajiem izdevās savākt ļoti ātri. Hersonas apgabalam tiks sūtītas drošas specializētas glābšanas laivas, pārtikas komplekti, līdzekļi ūdens attīrīšanai, ģeneratori, dzīvnieku barība un citas lietas, kas steidzami nepieciešamas tiem, kas cietuši šausminošajā traģēdijā.

Konvojā iekļauti vairāki jaudīgi un droši apvidus auto kareivjiem, tostarp atmīnēšanas grupai – tie ir ukraiņu speciālisti, kuri nodarbojas ar teritoriju atmīnēšanu pretuzbrukuma vajadzībām. Bez mašīnām viņi saņems vēl arī aprīkojumu, kas nepieciešams efektīvam darbam un personāla drošībai. Palīdzība nonāks arī pie citām bruņoto spēku vienībām – droni, laivas motors, formastērps, pārtika, planšetes, instrumenti un daudz kas cits. 

Konvojs ir saformēts sadarbībā ar labdarības platformu “Stopify”, fondu “Ziedot.lv”, uzņēmumiem “Latvijas Finieris”, “West kredit”, Latvijas mednieku savienību, biedrību “Tavi Draugi” un pianistu Andreju Osokinu. “Viche” pateicas ikkatram, kas ziedo, lai atbalstītu Ukrainu cīņā ar krievu iebrucējiem.

Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācija “Viche” aicina visus pavadīt konvoju otrdien, 13. jūnijā, plkst. 12.00, Rīgā, laukumā pie Kongresu nama. Konvoju pavadīšanā piedalīsies arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols.